Zamów pieniądze w domu i odbierz na poczcie

Obecne trendy pożyczkowe kierują się w stronę transakcji bezgotówkowych. Oznacza to, że biorąc pożyczki internetowe lub za pośrednictwem zewnętrznych podmiotów, w tym akwizytorów, nie otrzymuje się już pieniędzy do ręki, ale przelewane są one na konto internetowe. Dzięki temu cały proces trwa o wiele krócej, a gotówka nierzadko dostępna jest nawet tego samego dnia, co złożony wniosek. Ale co z osobami, które nie mają konta w banku lub z różnych powodów nie chcą, aby odnotowano na rachunku taki przelew?

Anonimowość transakcji

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem okazuje się pożyczka z odbiorem na poczcie, czyli bardzo prosta forma odbioru pożyczonych pieniędzy w okienku kasowym. Taką opcję oferuje stosunkowo niewiele firm na rynku, ale cieszy się ona ogromną popularnością. Pozwala bowiem uniknąć zapisów na wyciągu bankowym świadczących o wzięciu pożyczki – co przydaje się w przypadku kont współwłasnościowych. Przykład? Wystarczy, że chce się zrobić niespodziankę małżonkowi lub małżonce i pragnie się wykupić jakąś zagraniczną wycieczkę, ale fundusze chwilowo na to nie pozwalają. Wzięta pożyczka rozwiązuje sprawę, ale niespodzianka może się wydać, jeśli na rachunku bankowym pojawi się ślad po pożyczonych pieniądzach.

Bezpłatne rozwiązanie

Dodatkowo opcja takiej pożyczki wcale nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, koniecznością pokrywania prowizji od przelewu gotówki czy innych opłat dotyczących całej transakcji. Pożyczka z odbiorem na poczcie jest całkowicie bezpłatna i w okienku kasowym dostaje się dokładnie tyle pieniędzy, na ile opiewa podpisana z pożyczkodawcą umowa. To rozwiązanie umożliwiające szybki dostęp do pieniędzy, gdy nie zawsze ma się możliwość ich wypłacenia z konta bankowego. Gotówka trafia od razu do ręki klienta, a ten może ją odebrać w każdej chwili – podchodząc na pocztę w terminie, który mu najbardziej odpowiada. Co ciekawe, z takiej formy pożyczania wcale nie korzystają tylko osoby starsze; duży odsetek stanowią również ludzie młodzi, dla których to wygodniejsza forma transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *