Ubezpieczenie od kradzieży torebki lub portfela

ubezpieczenie przed kradziezaUbezpieczenie od kradzieży torebki lub portfela zwykle kojarzone jest z ubezpieczeniem bagażu na czas podróży. Jednak można też korzystać z tego ubezpieczenia na co dzień, gdy nie wyjeżdżamy na wakacje. Czym różnią się te sytuacji i gdzie można znaleźć takie polisy? Przede wszystkim każdą polisę trzeba przeczytać i zwrócić uwagę na sumy wypłacanego odszkodowania. Wbrew pozorom nie są one takie same w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. A co ważniejsze nie zawsze najdroższa polisa jest najlepsza.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

Wyjeżdżając na wakacje, nawet do krajów UE, gdzie nasze zdrowie chronić będzie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana przez NFZ, warto i tak dokupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne. Nie tylko sprawdzi się ono w przypadku nagłych kłopotów zdrowotnych, ale przede wszystkim tylko ono pokryje np. koszty akcji ratunkowej. Można też wykupić ubezpieczenie OC, co jest przydatne zwłaszcza, gdy uprawiamy sporty zimowe. Wystarczy chwila nieuwagi na stoku, aby najechać na kogoś na nartach i co wtedy? Dzięki OC nie musimy płacić za szkody, a poszkodowana osoba dostanie odpowiednią opiekę medyczną. Jednak najczęściej wybierane jest dodatkowe ubezpieczenie ze względu na ochronę bagażu podróżnego, w tym torebki, w której najczęściej nosi się też portfel.

Jednak przed zawarciem polisy trzeba dokładnie sprawdzić, co jest zdefiniowane jako bagaż podróżny oraz na zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela. Przedmioty takie jak torebka czy portfel muszą być wyszczególnione w polisie. Ponadto muszą być też wypisane sytuacje jak sama kradzież, aby odszkodowanie dostać. W przypadku prawa do odszkodowania ważne jest czy to wartość rzeczywista czy odtworzeniowa. Ta pierwsza to wartość zakupu pomniejszona o amortyzację, czyli koszty zużycia. Drugie to wypłata sumy odpowiadającej wartości zakupu ukradzionych przedmiotów.

Ubezpieczenie torebki na co dzień

Jest to ubezpieczenie mienia. Mienie, czyli wspominaną torebkę i portfel można ubezpieczyć przez zniszczeniem i kradzieżą z rabunkiem. Jednak nawet, gdy taka sytuacja zaistnieje trzeba mieć na nią dowody, a także często problematyczne jest samo zdefiniowanie zawartości torebki. Każda osoba może w niej nosić coś innego. Najczęściej jednak ustala się minimalną kwotę ubezpieczenia na wartość 10 tysięcy złotych. Z zastrzeżeniem, że pieniądze noszone przy sobie mogą stanowić tylko połowę sumy ubezpieczenia. Jeśli nosimy przy sobie drogie sprzęty np. profesjonalny aparat do robienia zdjęć czy laptopa takie ubezpieczenie może być warte uwagi. Także w wypadku, gdy nosimy ekskluzywne torebki od projektantów warto je rozważyć.

Ubezpieczenie portfela przez bank

Polisę na ubezpieczenie portfela można też zawrzeć przez bank, w którym posiadamy konto osobiste, do którego mamy też wydane karty. Chyba każda osoba, która ma konto w banku nosi przy sobie karty debetowe czy karty kredytowe. W portfelu też nosi się po prostu gotówkę. W ramach ubezpieczenia portfela w banku można liczyć na zwrot pieniędzy, gdy ktoś dokona nieautoryzowanej transakcji skradzioną od nas kartą czy nawet w wypadku kradzieży gotówki wypłaconej z bankomatu do 24 h wstecz. Można też liczyć na pokrycie kosztów wyrobienia nowych dokumentów osobistych czy nawet kosztu zakupu nowego portfela i okresowych biletów komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *