Pożyczki na dowód – co warto wiedzieć?

pozyczka z dowodemProces udzielenia pożyczki przez Internet

Pożyczka na dowód jest powszechną formą pożyczania pieniędzy, a zyskuje wciąż na popularności, ponieważ konsument w większości przypadków poza dowodem osobistym nie musi zajmować się żmudnym zdobywaniem innych dokumentów, mówiących o jego zdolności finansowej. Nie oznacza to jednak, że nie zostaniemy w żaden sposób sprawdzeni. Firmy pożyczkowe sprawdzą nasze profile w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Biurze Informacji Gospodarczej (BIG), a także Biurze Informacji Gospodarczej ERIF czy nawet poproszą Związek Banków Polskich o informacje na nasz temat. Wszystkie uzyskane informacje pożyczkodawca wykorzystuje w celu sprawdzenia zdolności kredytowej.

Sam proces udzielenia pożyczki z perspektywy klienta wygląda następująco:

  1. Wybieramy kwotę pożyczki, czyli ile planujemy pożyczyć.
  2. Wybieramy czas spłaty, który zazwyczaj podany jest w liczbie miesięcy.
  3. Podajemy dane osobowe, źródła dochodu i wyrażamy zgody.
  4. Czekamy na weryfikację, możemy zostać poproszeni np. o przelew na niewielką kwotę w celu sprawdzenia wiarygodności rachunku bankowego.
  5. Najszybsze firmy nawet w 15 minut wydają decyzję o udzieleniu pożyczki swoim klientom!
  6. Na nasze konto wpływa ustalona kwota pożyczki.

Uwaga! W procesie weryfikacji zostaniesz poproszony o podanie numeru i serii dowodu, ale jeśli dodatkowo pożyczkodawca wymaga jego skanu trzeba być bardzo ostrożnym. Możliwe, że jest to oszustwo, wtedy warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat pożyczkodawcy!

Płacenie za wygodę

Pamiętajmy, że pewna wygoda wiążąca się z uzyskaniem szybko pożyczki kosztuje. Pożyczki na dowód przez Internet często posiadają dodatkowo wiele ukrytych kosztów. O ile długie aneksy drobnych kosztów ubezpieczeń i innych dodatkowych kosztów mogą nie mieć końca, jeśli chcemy sprawdzić ile rzeczywiście musimy oddać to pierwszą rzeczą będzie sprawdzenie RRSO. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania mówi nam o całkowitym koszcie pożyczki, np. jeśli pożyczamy 1000zł, a RRSO wynosi 15%, to po roku musimy oddać 1150zł.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Przed wzięciem pożyczki na dowód przez Internet, warto sprawdzić, czy nie przepłacimy. W tym celu pomocne będą porównywarki chwilówek, które poza zebraniem wielu ofert w jednym miejscu pomogą wybrać nam najlepsze oferty, ze względu na ilość oferowanej przez pożyczkodawcę gotówki czy długość spłaty. Dodatkowo na takich stronach znajdziemy tylko oferty rzetelnych serwisów świadczących usługi finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *