Czy pożyczka bez dowodu osobistego jest możliwa?

pozyczka bez weryfikacjiPożyczanie pieniędzy zawsze wiąże się z pewnymi formalnościami. Firmy udzielające pożyczki zawsze zweryfikują osobę, która chce skorzystać z ich usług, ale sprawdzanie poprawności danych oraz zdolności kredytowej klienta w każdej z firm pożyczkowych przebiega nieco inaczej. Pożyczkodawcy weryfikują swoich klientów różnymi sposobami. Podstawowy dokument, jakim jest dowód osobisty znacznie im to ułatwia, ale na szczęście nie zawsze jest wymagany do weryfikacji danej osoby.

Pożyczka na skan dowodu osobistego

Na naszym rynku istnieje wiele firm, które wymagają jedynie skanu osobistego. Skoro firmy działają przez internet i reklamują się o udzielaniu pożyczek w 15 minut to oczywisty wydaje się być fakt, że nie wymagają przesyłania dokumentów pocztą. Dlatego w przypadku zgubieniu swojego dowodu osobistego nie należy się załamywać a zamiast tego poszukać w komputerze lub np. mailu, skanu dowodu osobistego. Podczas wnioskowania o pożyczkę na stronie internetowej danej firmy należy przesłać dokument w odpowiednim formacie a system automatycznie zweryfikuje przesłany plik.

Stali klienci nie muszą przesyłać dokumentów

Pożyczka bez dowodu osobistego oraz innych dokumentów jest często dostępna dla osób, które korzystały już z usług danej firmy. Wówczas ich dane oraz zdolność kredytowa zostały wcześniej zweryfikowane i osoby te mogą korzystać z pożyczek bez przechodzenia bez szereg formalności oraz przesyłania dokumentów. Warto wiedzieć, że stali klienci mogą liczyć także na dodatkowe promocje. Przykładem może być promocja jednej z działającej na rynku firm polegająca na zmniejszaniu się oprocentowania pożyczki wraz z kolejnymi pożyczkami wziętymi przez klienta.

Czasem wystarczają same dane z dowodu

Niekiedy wystarczy podać same dane z dowodu osobistego. Jeżeli pamiętamy numer swojego dowodu osobistego oraz datę jego wydania to nie powinniśmy mieć większych problemów także z podaniem pozostałych danych.

W jaki sposób weryfikują nas firmy, które nie proszą o dowód?

Istnieje wiele sposobów na weryfikację nas i naszych danych. Dane osoby można zweryfikować np. za pomocą paszportu. Niektóre z firm weryfikują dane z konta bankowego klienta, czyli np. imię, nazwisko i adres które podaliśmy w banku muszą być takie same jak te we wniosku o pożyczkę. Dla niektórych firm ważna jest historia operacji na koncie, czyli to jak duża ilość pieniędzy wpływa na nasze konto.

Podsumowując

A więc, pożyczka bez dowodu osobistego jest możliwa, ale zależy to od danej firmy. Czasem wystarcza skan naszego dokumentu tożsamości. Jeśli natomiast korzystaliśmy już z usług danej firmy to często nie musimy ponownie podawać naszych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *